اطلاعیه مهم: صاحبان خودرو بی ام و E46 ، از رانندگی با آن خودداری کنند!

اطلاعیه  مهم: صاحبان خودرو بی ام و  E46 ، از رانندگی با آن خودداری کنند!

اگر بی ام و E46 دارید، از رانندگی با آن خودداری کنید.در ادامه با wedrive همراه باشید.

ایربگ‌های ناقص تاکاتا، به معضل بسیاری از خودروسازی‌ها در سالهای گذشته تبدیل گردیدند، و گویا اینک این معضل، دامان بی ام و را  فرا گرفته است. شعبه استرالیا بی ام و، اخیرا در یک اطلاعیه، از صاحبان بی ام و E46 خواسته است تا بلافاصله رانندگی با اتومبیل‌های خود را متوقف کرده و حتی برای خودرو جایگزین درخواست بدهند. این اطلاعیه پس از آن صادر شد که یک راننده بی ام و E46‌ ، بر اثر نقص کیسه هوا، جان خود را از دست داد.

حدود ۱۲۰۰۰ دستگاه بی ام و E46‌ ساخته شده در فاصله سالهای ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۰، شامل این فراخوان بی ام و می‌شوند. این نسل از بی ام و سری ۳ که با کد اتاق E46 شناخته می‌شود، جز پرطرفدارترین خودروها در تاریخ خودروسازی است، و البته هواداران بسیاری نیز در کشورمان دارد.

کیسه‌های هوای ناقص تاکاتا، تاکنون تلفات بسیاری را در دنیا به نام خود ثبت کرده‌اند، که سهم استرالیا از این تلفات، دو نفر بوده است. اولین بار در سال ۲۰۱۷، راننده یک هوندا CR-V بر اثر ترکیدن و عملکرد ناقص کیسه هوا تاکاتا، جان خود را از دست داد، و مورد دوم نیز راننده ناکام بی ام و E46‌ ذکر شده بوده است. ACCC یا کمیسیون حمایت از حقوق مصرف کنندگان استرالیا، در یک پروژه چند جانبه، با وزارت امور زیرساختی، حمل و نقل و پلیس این کشور همکاری می‌کند تا تحقیقات گسترده‌ای را بر روی حادثه اتفاق افتاده، به انجام رساند. تاکنون ۲۴ نفر در کشورهای مختلف جهان، بر اثر عملکرد ناقص ایربگ‌های تاکاتا، جان خود را از دست داده‌اند. آمار مصدومان ناشی از عملکرد ناقص این ایربگ‌ها نیز به ۲۶۰ نفر بالغ‌ می‌شود.

مطالب مرتبط

  1. ‍پینگ بک: تا سال ۲۰۲۱ جذاب ترین خودروهای دنیا عرضه خواهند شد | قیمت خودرو | مجله خودرو | تیونینگ و اخبار روز ماشین

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *