افتتاح کارخانه‌ ی چینی تویوتا

افتتاح کارخانه‌ ی چینی تویوتا

تویوتا موتور در نخستین گام برای گشایش مجدد کارخانه‌های چینی خود پس از تعطیلی دو هفته ای که در پی انفجارهای بندر تیانجین پیش آمد، قصد دارد تولید آزمایشی خودرو در این تسهیلات را آغاز کند.

منابع آگاه به بلومبرگ اظهار کردند کارکنان به کارخانه‌ها بازگشته اند و تویوتا پیش از اینکه برای ازسرگیری تولید کامل تصمیم بگیرد، آماده آغاز تولید به شکل آزمایشی می‌شود. تولید آزمایشی حدود ۱۰۰ خودرو از چهارشنبه هفته جاری انجام می‌گیرد.

تولید شرکت تیانچین اف ای دبلیو تویوتا موتور که واحد چینی تویوتا موتور است، از زمان انفجارهای انبار نگهداری مواد شیمیایی سمی در بندر تیانجین که ۱۲ اوت روی داد، تعطیل شده است. در این انفجارها دست کم ۱۲۳ نفر کشته و ۶۷ از کارکنان تویوتا که در اطراف محل انفجار حضور داشتند، مجروح شدند. حدود ۴۷۰۰ دستگاه از خودروهای تویوتا و لکسوس در جریان این انفجار از بین رفتند.

با اینهمه سخنگوی تویوتا موتور اعلام کرد این خودروساز ژاپنی هنوز درباره زمان ازسرگیری تولید تصمیمی نگرفته است.

این فاجعه زیان سنگینی برای صنعت خودرو به همراه داشت و باعث آسیب دیدن ۲۷۰۰ دستگاه خودروی وارداتی فولکس واگن، تعطیلی مرکز لجستیک هیوندای موتور و تغییر مسیر واردات خودروی فوجی هوی اینداستریز به شانگهای شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تیانچین اف ای دبلیو تویوتا موتور حدود ۴۴۰ هزار دستگاه کراون، رایز، کورولا و ویوس در سال گذشته تولید کرد که تقریبا برابر با نیمی از تولید خودروی تویوتا موتور در چین بود.

تویوتا اعلام کرده است فعالیتش به محض اینکه این شرکت ایمنی کارخانه‌ها و منطقه اطراف آن را تایید کند، مجددا آغاز خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.