افشای هویت واردکننده ۵۰۰ دستگاه پورشه

افشای هویت واردکننده ۵۰۰ دستگاه پورشه

گفته می‌شود او در طول سه سال گذشته با استفاده از روابط و رانت‌های جریان انحرافی با نمایندگی پورشه در شیخ‌ نشین‌های عربی ارتباط برقرار کرده و از این راه پول‌های کلانی به دست آورده‌است.

چند روز پیش خبری مبنی بر واردات ۵۰۰ پورشه به کشور توسط فردی نامشخص و با ارزهایی بدون منشا نامعلوم در رسانه‌ها منعکس شد که بازخورد بسیاری در پی داشت. در آن برهه زمانی این سوال پیش آمد که در شرایط دشوار اقتصادی و با وجود محدودیت‌های شدید وارداتی که از سوی دولت! وضع شده‌ چه کسی می‌تواند دست به واردات انبوه خودروهای لوکس بزند.

به هر روی  با بررسی های فراوان در این زمینه به پشت‌پرده واردات گسترده ۵۰۰ دستگاه پورشه و ارز استفاده شده برای واردات این خودروی گران‌قیمت دست پیدا کرده‌است که نشان‌دهنده ردپای مشخص جریان انحرافی در این موضوع است.

بر اساس این اطلاعات «م.ح» مشاور حقوقی یکی از سران جریان انحرافی، از حدود سال ۸۴ تاکنون دست به واردات انحصاری خودروهای پورشه و مازراتی از شیخ‌نشین دوبی زده‌است.

از سوی دیگر او که به واسطه نزدیکی به حلقه جریان انحرافی نقشی پنهان به عهده‌ دارد با سمت مشاور حقوقی آقای«ز» که خود یکی از چهره‌های پنهان جریان انحرافی‌است به فعالیت خود ادامه می‌دهد و چندی پیش دست به واردات ۵۰۰ دستگاه پورشه از دوبی زده‌است.

گفته می‌شود او در طول سه سال گذشته با استفاده از روابط و رانت‌های جریان انحرافی با نمایندگی پورشه در شیخ‌نشین‌های عربی ارتباط برقرار کرده و از این راه پول‌های کلانی به دست آورده‌است. روابط او با شیخ‌نشین‌های عربی به جایی رسیده‌ که او اکنون به یکی از واردکنندگان اصلی پورشه و مازراتی در کشور تبدیل شده‌ و در شرایط خاص اقتصادی فعلی هم همچنان به این کار ادامه می‌دهد.

نکته‌ای که در این میان حائز اهمیت است نوع ارزهایی‌است که «م.ح» با آن دست به واردات خودروهای لوکس می‌زند. او با استفاده از رانت های ویژه جریان انحرافی توانسته به منشا ارزهای دولتی دست پیدا کرده و با استفاده از ارز ۱۲۲۶ تومانی، دست به واردات پورشه بزند. این در حالی‌است که دولت چندی پیش واردات خودرو و کالاهای لوکس به کشور با ارز دولتی و حتی ارز مبادلاتی را ممنوع کرده‌است.

 این اقدام در حالی‌است که نظام ارزی کشور این روزها به شدت نیازمند ارز برای تامین نیازهای واقعی مردم است و کمبود ارز دولتی برای وردات کالاهای اساسی به گرانی‌ها و نوسان قیمت گسترده انجامیده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *