برگزاری مسابقات افرود قهرمانی کشور در ریگان

برگزاری مسابقات افرود قهرمانی کشور در ریگان

فرماندار ریگان گفت: مسابقات افرود قهرمانی کشور آبان ماه امسال در ریگان برگزار می‌شود.
امین باقری در ریگان در ارتباط با برگزاری مسابقه افرود قهرمانی کشور در این شهرستان اظهار داشت: با توجه به اینکه هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمان در کمیته افرود جزو سه هیئت برتر کشور است، لذا در سال‌های گذشته مسابقات افرود به‌صورت منظم استانی و منطقه‌ای برگزار شد.

فرماندار ریگان بیان کرد: در سال جاری هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان کرمان قصد برگزاری مسابقات افرود را به صورت جامع‌تر و کامل‌تر و با اهداف بزرگ‌تر در منطقه شرق استان شامل شهرستان‌های بم، نرماشیر، فهرج و ریگان به مسافت حدود ۲۳۰ کیلومتر دارد.

وی تصریح کرد: در این مسابقات حدود ۵۰ شرکت‌کننده برتر کشور با اتومبیل‌های مسابقه‌ای خود برای دو روز در این منطقه حضور می‌یابند که همه از قهرمانان و با تجربه‌های این رشته ورزشی در ایران هستند.

باقری گفت: به دلیل اینکه این مسابقات در تاریخ فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برای نخستین‌بار در این سطح و با مسافت بالای ۲۰۰ کیلومتر در دل بیابان‌های بکر و ناب با موانع طبیعی برای رقابت و رعایت استانداردهای بین‌المللی در نوع خود بی‌نظیر بوده با استقبال بالای ورزشکاران و فدراسیون مواجه شده است.

وی به اهداف این مسابقه بزرگ اشاره کرد و افزود: برای برگزاری این مسابقه که از چهار سال قبل استارت کار زده شده و برنامه‌ریزی و تجربه کسب شده است، چندین هدف مختلف در زمینه‌های ورزشی، فرهنگی، گردشگری و اقتصادی مد نظر است.

فرماندار ریگان عنوان کرد: ارتقای سطح کمی و کیفی رشته ورزشی اتومبیلرانی به ویژه کمیته افرود در استان و کشور، ثبت این مسابقه در تاریخ فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ایران به نام استان کرمان، دعوت از رانندگان کشورهای خارجی برای شرکت و بازدید از این مسابقه، ترغیب سایر استان‌های کشور برای راه‌اندازی هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی و کمیته دو دیفرانسیل از اهداف ورزشی آن است.

باقری بیان داشت: در زمینه اقتصادی شناساندن و به تصویر کشیدن ظرفیت‌های گردشگری و توریستی منطقه و علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای حضور در استان کرمان دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: برگزاری این مسابقه فرصت بسیار خوبی برای عرضه و شناساندن صنایع دستی، تولیدات داخلی استان کرمان، فروش و شناساندن مرکبات و سایر محصولات کشاورزی منطقه است.

باقری یادآور شد: شناساندن مناطق ویژه اقتصادی ارگ جدید بم، کارخانه‌های خودروسازی بم، شناساندن و تبلیغات برای کارخانه‌های نئوپان و پوشال‌سازی نرماشیر و فهرج و سردخانه‌های عظیم خرما در شرق استان کرمان از دیگر اهداف برگزاری این مسابقات است.

فرماندار ریگان بیان داشت: با توجه به اینکه استان کرمان یک استان تاریخی با بیش از ده‌ها اثر ثبت شده میراث جهانی و صدها اثر باستانی ناشناخته برای مردم ایران است و جاذبه‌های خارق‌العاده کویر ایران در این منطقه گمنام مانده‌اند بر این باور هستیم که ضمن برگزاری این مسابقات، جاذبه‌های باستانی، تفریحی و گردشگری شرق مد نظر گرفته شده است.

باقری عنوان کرد: این مسابقه بزرگ آبان ماه امسال در ریگان برگزار می‌شود که این مسابقات از پیست موتورسواری و اتومبیلرانی شهرستان بم آغاز و به سمت تپه‌های شنی و روستای فهرج و در نهایت در بلندترین تپه‌های شنی دنیا در ریگان به اتمام می‌رسد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.