تاریخچه میتسوبیشی

تاریخچه میتسوبیشی

شــــرکــــت خودروسازی میتسوبیشی در سال ۱۸۷۰ توسط Yataro Iwasaki به وجود آمد. این شرکت در ابتدای تاسیس یک شرکت کشتیرانی بود و لذا در همان سال وارد تجارت زغال‌سنگ برای سوخت کشتی‌هایش شد و همچنین به تعمیر و نگهداری کشتی‌های قدیمی نیز می‌پرداخت.

شرکت در سال ۱۸۸۱ موفق به خرید یک معدن زغال سنگ شد چراکه در آن زمان سوخت گرانی محسوب می‌شد. شرکت میتسوبیشی علاوه بر این در صنایع بانکداری، بیمه، گمرک و کارهای تجاری دیگر نیز فعال بود و لذا نقش کلیدی در صنایع ژاپن داشت.

با شروع جنگ جهانی دوم، میتسوبیشی به تولید هواپیماهای جنگی نیز پرداخت. شرکت میتسوبیشی به عنوان تولیدکننده خودرو کار خود را در حوزه خودروسازی عملا در سال ۱۹۱۷ آغاز کرد و در همان سال خودروی مدل A را معرفی و عرضه کرد که به منزله اولین سری خودرو در ژاپن محسوب می‌شد و پس از آن خودروی Saden که براساس خودروی فیات ۳ ساخته شده بود، به بازار عرضه شد که با استقبال خوبی مواجه شد.

در سال ۱۹۳۴ شرکت میتسوبیشی با شرکت هواپیمایی میتسوبیشی ترکیب شد و به کارخانه‌ای عظیم در ژاپن تبدیل شد. در سال ۱۹۵۳ خودروی میتسوبیشی ۵۰۰ نیز تولید شد. در طی این دهه شرکت میتسوبیشی موفق به تولید ۷۵۰۰۰ خودرو در سال شد.

از سال ۱۹۷۰ شرکت با تغییر در استراتژی‌هایش تصمیم به افزایش صادرات گرفت به طوری که در سال ۱۹۷۱ خودروی گالانت را به طور گسترده به آمریکا صادر کرد و پس از آن نیز این خودرو به استرالیا صادر شد.

در طی سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۸ میتسوبیشی توانست محصولاتش را به بازارهای اروپا نیز صادر کند. میتسوبیشی در سال ۱۹۸۰ موفق به تولید یک میلیون خودرو در سال شد. در سال ۱۹۸۹ میتسوبیشی موفق شد تولید خود را به ۱٫۵ میلیون در سال برساند و در سال ۱۹۹۰ خودروی معروف پاجرو Pajero را نیز به تولید انبوه رساند.

در طی ۱۰۰ سال اخیر مجموعه شرکت‌های میتسوبیشی علاوه بر این که در ژاپن از صنایع عظیم و برجسته به شمار می‌آید، در دنیا نیز با تاسیس شرکت‌های چندملیتی عظیم در کشورهای مختلف بسیار شهرت دارد و امروزه با بیش از ۸۰ کشور جهان داد و ستد تجاری دارند.

مجموعه شرکت‌های میتسوبیشی امروزه بیش از ۵۰۰ شرکت نه‌تنها در زمینه خودرو که در زمینه‌های مختلف صنعتی و تجاری مثل صنایع هوایی، فلزات سنگین، گمرک، بیمه، بانکداری و حتی صنایع غذایی دارد و در سراسر دنیا فعال است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *