تایرهای مفهومی هانکوک+عکس

تایرهای مفهومی هانکوک+عکس

شرکت کره ای hankook که فعالیت آن ساخت تایر برای وسایل نقلیه است قرار است در نمایشگاه فرانکفورت تایرهای مفهومی را معرفی کند که اساس کار آن‌ها بدون باد و بدون رینگ می باشد.

این تایرها همانند تایرهای بدون باد بریجستون به مراتب سبک‌تر از مجموعه چرخ بعلاوه تایرهای کنونی هستند زیرا خود رینگ در این تایرها جای خود را به بافتی الاستیک می دهد که سطح جذب شوک گسترده تری نیز دارد و این دو ویژگی به کاهش مصرف سوخت و بهبود سطح NVH می‌انجامد.

اما مزایای این تایر به این چند مورد محدود نمی‌شود بلکه این تایر از سنتتیک پلی اورتان ساخته شده است و فاقد تودهٔ رایج فلزی رادیال در تایر های معمولی می‌باشد و تا ۹۵ درصد قابل بازیافت است.

تایرهای i-flex هانکوک قرار است برای اولین بار با اندازه ۱۵۵/۱۴R590 (چرخ ۱۴ اینچی با عرض ۱۵۵ میلی متر و قطر ۵۹۰ میلی متر) بر روی یک دستگاه فولکس واگن up! تیون شده توسط ABT در نمایشگاه فرانکفورت به نمایش گذاشته شود.

ولی فعالیت‌های هانکوک (هانگوک) به این‌ها محدود نمی‌شود بلکه این شرکت در حال همکاری با دانشگاه سینسیناتی و کار بر روی یک تایر مفهومی دیگر به نام eMembrane است که قادر است با توجه به شرایط رانندگی مختلف ساختار خود را تغییر دهد. برای مثال در هنگام رانندگی با سرعت بالا در پیست مرکز آج AOS گسترش یافته و پهن‌تر شد و اصطکاک با سطح را به حداکثر می‌رساند ولی برعکس در هنگام رانندگی با سرعت پایین در سطح شهر تایرها اصطکاک خود را به حداقل می‌رسانند که موجب کاهش مقاومت شده و در نتیجه مصرف سوخت به صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد.

 

تایرهای مفهومی هانکوک+عکس

تایرهای مفهومی هانکوک+عکس

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *