جدال با سنگ خاک در اردن

جدال با سنگ خاک در اردن

چهارمین مسابقه رالی قهرمانی جهان پایان یافت

به گزارش مجله خودرو، اردن سرزمینی است بیابانی و کوهستانی رالی جهانی درتقویم خود انواع سرزمین ها را در بر گرفته است . اما وقتی جای خالی ایران را در این تقویم می بینیم.

با این همه مختصات جغرافیائی بی نظیر و این همه جوانان علاقمند چاره ای جزء افسوس نداریم . و امیدواریم روزی کشور ما هم بتواند همچون کشورهای عرب منطقه از این اتفاقات مهم ورزشی برای معرفی فرهنگ و جذابیت های کشورمان استفاده کنیم .و قدم اول اینست که با مدیریت صحیح و کارشناسانه سطح رالی داخلی را بالا ببریم و این مسابقات را پوشش خبری در سطح شبکه های ماهواره ای داخلی داشته باشیم .

بد نیست یادی بکنیم از بیژن شفیع خراسانی که برای پخش تصویر مسابقات از تلوزیون زحمات بسیاری کشید.

نتایج رالی اردن

در نگاهی به تصاویر می توان قدرت و خشونت ضخره ها را در این رالی مشاهده کرد . اما اتومبیل های رالی امروزه یک گلادیاتور هستند و از برف و یخ فنلاند تا شن های روان و کوهستانها را در می نوردند.

در طراحی مسیر این رالی سهوا یا عمدا پرتگاه های خطرناکی دیده شده بود که یادآور رالی های دهه هشتاد بود.

سباستین اوگیر فرانسوی توانست در رالی اردن همچون رالی پرتقال جام را بدست آورد و بدنبال او لاتولا و سباستین لوب از خط گذشتند . این در حال است که

در رده بندی سباستین لوب با امتیاز شکننده ۷۴ پیشتاز است.بدنبال او میکو هیرونن با ۷۲ امتیاز در مسابقات حضور دارد و سرانجام سباستین اوگیر با ۶۹ امتیاز در تعقیب جدی رقبا است.

مسابقه بعدی در ماه می در ایتالیا برگزار می شود.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *