جیلی امگرند X7

جیلی امگرند X7

نه اشتباه نکنید! این تویوتا RAV4 نیست! نمونه چینی آن است. گویا جیلران موتور، نماینده انحصاری شرکت جیلی در ایران، می‌خواهد بعد عرضه جیلی امگراند EC7 در نمونه‌های سدان و هاچ‌بک، یک محصول دیگر از این کمپانی چینی را به بازار عرضه کند. همانطورکه از شکل آن مشخص است، جیلی امگرند X7 بسیار به تویوتا RAV4 شباهت دارد و تنهاکمی در خطوط کناری بدنه و سپر جلو می‌توان تفاوت را احساس کرد. البته داخل خودرو اصلا به RAV4 شباهتی ندارد و اگرچه به زیبایی شاسی‌بلندهای هیوندای و کیا نیست اما نسبت به مدل EC7 خیلی بهتر شده است.

جیلی امگرند X7 با دو پیشرانه ۲ و ۲٫۴ لیتری عرضه شده اما فعلا تنها مدل ۲٫۴ لیتری در لیست خودروهای مجاز به واردات قرار دارد. لذا باید منتظر خودرویی با پیشرانه ۴ سیلندر و حجم ۲۳۷۸ سی‌سی باشیم که می‌تواند ۱۶۲ اسب‌بخار را در ۵۷۰۰ دور در دقیقه تولید کند. همچنین روی این خودروی چینی ۱٫۵ تنی، یک جعبه دنده ۶ سرعته خودکار نصب شده که توسط شرکت DSI طراحی شده است. طول جیلی امگرند X7 دقیقا ۴۵۴۱ میلیمتر است یعنی کمی از RAV4 کوچک‌تر است (البته فقط در حد چند سانتیمتر!).

از نظر امکانات نیز این خودرو در سطح قابل قبولی است و می‌توان به کروز کنترل، سنسور پارک در جلو و عقب، دوربین عقب، سانروف، روکش چرمی صندلی‌ها و غربالک فرمان، بلوتوث و ۶ بلندگو اشاره کرد.

هنوز مشخص نیست که این خودرو دقیقا چه زمانی به بازار عرضه خواهد شد و قیمت آن چقدر خواهد بود. همچنین در شرایطی که امگرند X7 در بسیاری از بازارها هنوز عرضه نشده قیمت جهانی آن هنوز مشخص نیست اما مطمئنا اگر بتواند از نظر قیمتی با لیفان X60 مبارزه کند، به لطف پیشرانه قویتر احتمالا استقبال خوبی از آن خواهد شد اما اگر قیمت آن کمی از مرز ۱۰۰ میلیون تومان بگذرد و یا حتی نزدیک آن شود، بسیاری حاضر خواهند بود یک سوزوکی ویتارا کم کارکرد بگیرند و یا چند میلیونی بیشتر خرج کنند و نمونه صفر کیلومتر آن را تهیه کنند.
به محض اطلاع از آخرین اخبار و قیمت این خودرو، در همین صفحه به روز رسانی خواهیم کرد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *