دومین پیروزی فصل برای جنسن باتن

دومین پیروزی فصل برای جنسن باتن

در اولین مسابقه فرمول یک فصل بعد از تعطیلات تابستانی، که در پیست اسپا برگزار شد، جنسن باتن راننده تیم مک‌لارن به مقام اول رسید. سباستین فتل از ردبول دوم شد و کیمی رایکونن از تیم لوتوس به مقام سوم رسید.

مسابقه با برخورد شدید و خطرناک چند خودرو در پیچ اول شروع شد. با آغاز مسابقه تلاش رومن گروژان برای سبقت گرفتن از لوئیس همیلتون به برخورد دو ماشین منجر شد و در نتیجه علاوه بر این دو راننده فرناندو آلونسو، پیشتاز جدول رانندگان، و سرجیو پرز از تیم سابر هم از دور مسابقه خارج شد.

دومین پیروزی فصل برای جنسن باتن

پیش از این برخورد هم شروع پاستور مالدونادو، راننده تیم ویلیامز تماشگران مسابقه را از صندلی‌هایشان نیم خیز کرد. مالدونادو که به خاطر خطا در زمان گیری سه پله عقب‌تر مسابقه را شروع می‌کرد هنوز چراغ سبز نشده مسابقه را شروع کرد و به هرج‌ و مرج شروع مسابقه افزود. او البته بعد از شروع دوباره مسابقه با برخورد با تیمو گلاک از تیم ماروسیا از دور مسابقه خارج شد.

شروع پرحادثه مسابقه در موقعیت باتن تأثیری نداشت. او مسابقه را از خط اول شروع کرد و تا خط پایان بیشتر مسابقه تنها بود و با ۱۴ ثانیه اختلاف با سباستین فتل از خط پایان گذشت. در عوض مسابقه در میانه پیست با شدت زیادی دنبال شد.

سباستین فتل، قهرمان دو سال گذشته فرمول یک، مسابقه را از خط دهم شروع کرد. او که اکنون در رده‌بندی رانندگان دوم است به شدت به نتیجه گرفتن در این مسابقه نیاز داشت و خروج همیلتون و آلونسو برای او فرصتی بود تا فاصله‌اش را با صدر جدول کم کند. او با استراتژی دوبار تعویض لاستیک مسابقه را شروع کرد اما در طول مسابقه استراتژی خود را تغییر داد و با یک بار تعویض لاستیک توانست خود را به جلوی پیست برساند و دست آخر دوم شد.

این دومین پیروزی جنسن باتن در این فصل است. او در چند مسابقه اخیر چندان موفق نبود اما مسابقه امروز امیدهایش برای پیوستن به کورس قهرمانی را بیشتر کرد.

مایکل شوماخر که در سیصدمین مسابقه فرمول یک خود شرکت می‌کرد برای مدتی در مکان سوم مسابقه را ادامه داد اما استراتژی انتخاب لاستیک به نفعش تمام نشد و او مسابقه را در مقام هفتم تمام کرد.

در جدول رده بندی رانندگان در حال حاضر آلونسو صدرنشین است اما تمام نکردن مسابقه امروز باعث شد فاصله سباستین فتل با او به ۲۴ امتیاز کاهش یابد. مارک وبر، هم تیمی فتل در ردبول اکنون سوم است و رایکونن، همیلتون و باتن با فاصله‌ای کم در مکان‌های بعدی هستند.

مسابقه بعدی ۱۹ شهریور در مونزا ایتالیا برگزار می‌شود.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *