روش جدید کلاهبرداران پیامکی برای مصادره خودرو

روش جدید کلاهبرداران پیامکی برای مصادره خودرو

پلیس فتای استان کهگیلویه وبویراحمد در رابطه با  کلاهبرداری پیامکی با عنوان مصادره شدن خودرو، به شهروندان هشدار داد. در ادامه با wedrive.ir همراه باشید.

رییس پلیس فتای این استان با اخطار در خصوص پیامک های ارسال شده مبنی بر مصادره خودرو گفت: در این روش لینکی برای جلوگیری از مصادره شدن خودرو برای شخص ارسال و شماره کارت بانکی، رمز دوم، cvv۲ و تاریخ انقضاء از کاربر درخواست می شود.
سرگرد شهبازی پور افزود: افراد سودجو با دریافت این اطلاعات، کاربر را به درگاه بانکی برای واریز ۲ هزار تومان به عنوان کارمزد هدایت می‌کنند که این درگاه فیشینگ و جعلی بوده و تمامی اطلاعات کارت بانکی افراد به سرقت می رود.
وی به کاربران توصیه کرد: به این گونه پیامک‌ها اعتنا و اعتماد نکنند و اطلاعات شخصی و بانکی خود را در این سایت ‌ها وارد نکنند و در صورتی که به هر علت، با ورود به سایت‌های جعلی اطلاعات کارت بانکی خود را درج کردند بلافاصله رمز دوم اینترنتی خود را تغییر دهند.
رئیس پلیس فتا از شهروندان درخواست کرد : هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.