فعالان محیط زیست مانع ساخت کارخانه تسلا در آلمان شدند.

فعالان محیط زیست مانع ساخت کارخانه تسلا در آلمان شدند.
تعدادی از طرفداران محلی محیط زیست که Green League نام دارند، از شرکت تسلا برای ساخت یک کارخانه  Gigafactory شکایت کرده اند زیرا ساخت این کارخانه باعث از بین رفتن محیط زیست منطقه براندنبورگ به پهنای ۳۰۰ هکتار میشود. در ادامه با مجله wedrive همراه باشید.
این طرح از زمان اعلام به خاطر نگرانی ها در مورد جنگل زدایی و استفاده بیش از حد از آب، در آلمان با مخالفت هایی مواجه شده است.
اما در حالی که وزارت محیط زیست آلمان مرکز ساخت این کارخانه را برای تسلا تایید کرده، این برند هنوز اجازه رسمی برای ساخت کارخانه خود دریافت نکرده است.
tesla
برخلاف تعهد این خودروساز به جایگزینی زیستگاه های حیوانات در این منطقه که شامل مورچه ها، خزندگان و خفاش ها می شود، شکایت ها بر علیه تسلا مطرح شده است.
حکم صادره، تسلا را تحت فشار بیش تری قرار می دهد چرا که خودروسازان اروپایی بیش تری سرمایه گذاری روی زیرساخت های خودروهای برقی را آغاز کرده اند و زمان یک فاکتور مهم برای موفقیت در این تجارت است.
طبق اعلام قبلی تسلا در مقایسه با نوع خود این کارخانه قرار بود سومین در دنیا و اولین در اروپا باشدو این در حالی  است که کارخانه هایی در چین و ایالات متحده نیز ساخته است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *