فواید داشتن یک گیج باد شخصی

فواید داشتن یک گیج باد شخصی

دوستی می گفت:(چند روز قبل برای تنظیم باد به یک مغازه اپاراتی مراجعه کردم. علیرغم اینکه همیشه از گیج باد شخصی خود برای تنظیم باد چرخها  استفاده میکردم متاسفانه به دلیل همراه نداشتن گیج باد از وسیله مغازه اپاراتی استفاده کردم.از کارگر مغازه خواستم که فشار باد چرخها را روی PSI 31تنظیم کند . شخصا با توجه اهمیتی که تنظیم باد دارد نظارت دقیقی بر روی کارکرد کارگر مربوطه داشتم .پس از پرداخت ۲۰۰تومان و حرکت با خودرو احساس کردم که خودرو خیلی نرمتر شده است. صدای خودرو پس از حرکت بر روی موانع و دست اندازها نیز با گذشته وقبل از تنظیم باد تفاوت کرده بود.در اولین فرصت و پش از خنک شدن چرخها فشار باد چرخها را به وسیله گیج باد اندازه گرفتم.فشار کلیه چرخها در حدود PSI  ۱۹ بود.برای اطمینان بیشتر به یک مغازه دیگر مراجعه کردم و مجددا باد چرخها را اندازه گرفتم.در حدود PSI  ۲۱ بود. مطمئن شدم که گیج باد کارگاه قبلی خراب بوده و فشار باد را اشتباه نشان می داده است.به صاحب مغازه در خصوص مشکل به وجود امده تذکر دادم متاسفانه اهمیتی نداد وبا این گفته که گیج باد من و مغازه بعد از ایشان مشکل دارد به کار خود مشغول شد. و تنها کاری که توانستم بکنم  به مشتری که مشغول تنظیم باد چرخ ماشین خود بود تذکر لازم را دادم.)

مطمئنا رانندگی با خودروئی با این فشار باد چرخها در یک مسافت طولانی و سرعت بالا بسیار خطرناک واحتمال ترکیدن لاستیک بسیار زیاد است.فرسودگی لاستیکها;سنگین بودن خودرو و دست انداز های زیاد جاده این احتمال را نیز بیشتر می کند.

داشتن یک گیج باد اصل و با کیفیت و استفاده از ان درموارد تنطیم باد چرخها مطمئنا جلوی خطر ترکیدگی لاستیک و خفیف تر از ان فرسودگی سریع لاستیک را خواهد گرفت.باید توجه داشت گیج باد تقلبی نیز متاسفانه در بازار زیاد وجود دارد که نیاز به دقت و پرداخت پول بیشتری است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.