قیمت کارخانه ای محصولات پارس خودرو در مهرماه ۹۲

قیمت کارخانه ای محصولات پارس خودرو در مهرماه ۹۲

شرکت پارس خودرو در سال ١٣٣۵، به شماره ثبت ۵٢٧٢ و با نام شرکت «جیپ» تاسیس گردید و با واردات و فروش اتومبیل‌های جیپ ویلیز و قطعات یدکی آن فعالیت خود را شروع کرد. شرکت در سال ١٣٣٨ پس از احداث کارخانه در جاده مخصوص کرج (محل کنونی شرکت)، مونتاژ انواع اتومبیل‌های جیپ را در ایران آغاز نمود.

در سال ١٣۴۵ به دنبال احداث سالن‌های پرس و ساخت قطعات و توسعه عملیات، تولید اتومبیل‌های آریا و شاهین (رامبلر) به محصولات قبلی اضافه گردید. در تاریخ١٣۵٢/٠٢/٠۴ شرکت «موتور جک (سهامی خاص)» به شماره ثبت ١۶٨٣٢ تاسیس و کلیه دارایی‌ها و تعهدات شرکت جیپ به این شرکت منتقل شد. نام شرکت در تاریخ ١٣۵٢/٠٢/٠٨ بر طبق مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده به «شرکت جنرال موتورز ایران (سهامی خاص)»، در سال ١٣۵٩ به «خودروسازی ایران» و سپس در همان سال به «پارس خودرو» تغییر یافت.

شرکت پارس خودرو بر اساس صورتجلسه مجمع فوق‌العاده مورخ ١٣٧١/٠١/٢۶ و به استناد ماده ٢٧٨ قانون اصلاح، قسمتی از قانون تجارت، از “سهامی خاص” به “سهامی عام” تبدیل گردید و اساسنامه جدید شرکت مشتمل بر ٨٠ ماده و ١۵ تبصره مورد تصویب قرار گرفت. در اواخر سال ١٣٧٨ و در پی عرضه سهام شرکت در بازار بورس، شرکت سایپا ۵١ درصد از سهام شرکت را خریداری نمود و با این اتفاق این شرکت از شمول شرکت‌های دولتی خارج گردید. در سال ٨٢، ٣۴درصد دیگر از سهام شرکت توسط شرکت سایپا خریداری شد .

قیمت محصولات تولیدی پارس خودرو در مهر ماه ۹۲ :

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.