مجوز ترخیص تعدادی خودرو بالای ۲۵۰۰ سی‌سی از گمرک صادر شد

مجوز ترخیص تعدادی خودرو بالای ۲۵۰۰ سی‌سی از گمرک صادر شد

تعدادی از خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی که شب عید وارد گمرک شده بودند اما امکان ترخیص نداشتند، سرانجام بنا به دلایل نامشخص و مبهم مجوز ترخیص آنها از گمرک صادر شده است.
به گزارش وی درایو ، واردات خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی از زمستان پارسال رسما ممنوع شد اما در اواخر سال گذشته دولت مصوبه‌ای ناگهانی داشت که منجر به واردات تعدادی خودروی لوکس و بالای ۲۵۰۰ سی سی وارد کشور شد ولی به دلیل لغو سریع این مصوبه، تعدادی از خودروها که شب عید وارد گمرک شده بودند، امکان ترخیص نیافتند.

از گمرک و سازمان توسعه تجارت ایران خبر می‌رسد تعدادی از خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی که شب عید وارد گمرک شده بودند اما امکان ترخیص نداشتند، سرانجام مجوز ترخیص آنها از گمرک بنا به دلایل نامشخص و مبهم صادر شده است.

در همین حال، ساسان خدایی مدیر کل ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه از ابتدای امسال خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی ثبت سفارش نشده است، در عین حال تائید کرد: فقط به تعدادی از خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی که شب عید وارد گمرکات شده بود، با شرایط خاص و در قبال پرداخت تعرفه ۹۰ درصدی که دو برابر تعرفه کنونی (۴۵ درصد) است، اجازه ترخیص داده شد.

سعید عباسپور مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت هم در هفته گذشته از افزایش مدت اعتبار ثبت سفارش کالا به ۶ ماه خبرداد. سعید عباسپور افزود: با تمهیدات اندیشیده شده در سال جاری مقرر شد تمام سفارشاتی که از سال ۹۱ تاکنون صورت گرفته است، به صورت ۶ ماهه اجرا شود.

وی با بیان اینکه سفارشاتی که به صورت یک ماهه، ۲ ماهه یا ۳ ماهه ثبت شده اند نیازی به مراجعه برای تمدید ندارند، افزود: بر این اساس این نوع ثبت سفارشات به صورت خودکار در سامانه تمدید می شود و قابل اجرا است.

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ادامه داد: این موضوع در بخشنامه ای به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استانها ابلاغ شده است و توسط آنها اجرا خواهد شد.

عباسپور با بیان اینکه این موضوع باعث می شود تا واردکنندگانی که مشکل تامین کالا از کشورهای خارجی را داشته اند و یا مدت زمان بیشتری برای ساخت کالای پیشنهادی شان صرف می شد از این پس با مشکلاتی از این دست مواجه نشوند گفت: این فرصت خوبی است تا واردکنندگان با داشتن زمان کافی بتوانند برای واردات برنامه ریزی کنند.

khodro200

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *