مرسدس بنز سوپرلوکس S550

مرسدس بنز سوپرلوکس S550

وقتی برای تست مرسدس بنز s550 پشت آن نشستم , تمام اسامی اقوام به ذهنم آمد زیرا خودرویی بسیار آرام , شیک و به روز است . سیاهی مطلق رنگ و خطوط ظریف روی بدنه ی بیرونی خودرو همانند مرگ ستاره است !

توجه به آن اندازه خودرو (بیش از ۱۷ فوت) ؛ موتور قدرتمند و فناوری که در ساخت این خودرو استفاده شده ,  قطعا ارزشش بیش از یک نام مستعار است.

سدان لوکس مرسدس بنز کلاس S شاخص رقابت سختی  آئودی A8 و حتی Equus هیوندای قرار داده شده است . S550 2014 نشان می دهد که مرسدس بنز از روی تابلوهای نقاشی که دیگر خودروسازان , طرح های خود را روی ان می کشند , ایده گرفته و تهدید جدی برای سایر سازندگان خودروهای لوکس دارد .

این خودرو دارای بدنه ای کاملا متفاوت ؛ طراحی و ساخت مجدد کابین ؛ ال سی دی بزرگ جلوی پانل و تکنولوژی سوخت اقتصادی است . مرسدس بنز در ادامه سخنان خود می گوید : قابلیت فرمان کمک ابتکاری است که به سهولت رانندگی در S550 به کار گرفته شده است .

عبارت “ظرافت انجام نگرفته” به نظر می رسد به طور خاص برای S550 درست باشد. وجود جلو پنجره مشبک نقره ای جلو و پوست فاقد پیرایش و ارایش نمونه هایی برای تایید عبارت ”ظرافت انجام نگرفته”  است . همین نگاه باعث می شود که به آن صفت ” مرگ ستاره ” را نسبت دهند و به نظر من این نام برازنده و مناسب این خودرو خواهد بود .

طول نسبتا زیاد خودرو ( به عبارت بهتر فاصله ی نسبتا زیاد محور جلو و عقب ) فضای مناسب و زیادی را برای سرنشینان عقب فراهم کرده است . سرنشینان عقب خودرو میتوانند به راحتی بالشتک های جیر پشت سرشان را تنظیم و از آنها استفاده کنند و از همه مهمتر قابلیت تنظیم سانروف به سرنشینان عقب نیز داده شده است.

صندلی های جلوی این خودرو بسیار خوش فرم و راحت هستند . علاوه بر این دارای هفت نوع ماساژ و گرمکن هستند . صندلی ها از طریق کنترلی که روی درب خودروست , تنظیم می شوند . علاوه براین ارگونومیک بودن صندلیها ( مطابق فرم بدن بودن ) باعث شده تا راحتی را دوچندان کند .

مرسدس بنز در این خودرو پذیرای تکنولوژی های پیشرفته بوده . بارزترین این تکنولوژی ها ؛ وجود ۲ صفحه نمایش ال سی دی گسترده بر روی داشبورد است . مطمئنا ال سی دی به کاررفته در  S550 قبلی که در مرکز داشبوربود د برای ناوبری و ویژگی های دیگر فن آوری کابین استفاده میشد اما ال سی دی در این مدل ۲۰۱۴  در مرکز داشبورد است که به نظر می رسد برای حدود گسترده ای از امکانات و فناوریهای استفاده شده در کابین به کار می رود.

ال سی دی این مرسدس بنز محیط رابط استانداردی دارد که کارها و تنظیمات آنها با استفاده از نوار منو در بالا و پایین صفحه نشان داده شده اند . اطلاعاتی که در یک نگاه به ال سی دی میتوان فهمید شامل اطلاعات به روز رسانی و… است .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *