معرفی تویوتا پرادو مدل ۲۰۱۶

معرفی تویوتا پرادو مدل ۲۰۱۶

تویوتا پرادو مدل ۲۰۱۶ به روز شده وارد نمایندگی های فروش استرالیا شده تا با مدل هایی همپون فورد اورست رقابت کند.

در صدر تغییرات مدل ۲۰۱۶ این خودرو یک موتور توربو دیزل ۲٫۸ لیتری کوچک شده جدید با مصرف سوخت کم تر و گشتاوری بیش تر به همراه گیربکس اتوماتیک شش سرعته، یک موتور بنزینی V6 اصلاح شده و برخی تجهیزات دیگر در نسخه های ممتاز قرار دارند.

هم چنین تویوتا قیمت این خودرو را بین ۰٫۵ تا ۲٫۶ درصد افزایش داده است. البته این خودروساز به خاطر قرارداد تجارت آزاد استرالیا-ژاپن، در اول ژانویه سال جاری قیمت این خودرو را بین ۲۷۳۰ تا ۷۶۳۰ دلار کاهش داده بود.

پرادو پر فروش ترین شاسی بلند بزرگ استرالیا در سال ۲۰۱۵ است که ۸۹۲۵ دستگاه از آن فروخته شده و توانستهاز جیپ گرند چروکی پیشی بگیرد.

تویوتا از سال ۱۹۹۷ تا کنون حدود ۲۳۷ هزار دستگاه پرادو را به فروش رسانده و در نتیجه این خودرو پر فروش ترین شاسی بلند استرالیا طی ۱۹ سال اخیر شده است. حدود ۸٫۶ درصد فروش جهانی پرادو در سال گذشته به استرالیا اختصاص داشت و چین رتب نخست فروش این خودرو را در اختیار دارد.

نیروی مدل ۲۰۱۶ این خودرو از موتور ۲٫۸ لیتری توربو دیزل جدید با قدرت ۱۳۰ کیلووات و گشتاور ۴۵۰ نیوتون متر با گیربکس اتوماتیک و ۴۲۰ نیوتون متر با گیربکس دستی شش سرعته تامین می شود.

این موتور جدید برخلاف ۲۲۷ سی سی ظرفیت کم تر از موتور قبلی دارای ۳ کیلووات قدرت و ۴۰ نیوتون متر گشتاور بیش تر است. گفته می شود میزان مصرف سوخت این خودرو ۷٫۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر با گیربکس دستی و ۸٫۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر با گیربکس اتوماتیک است.

در عین حال موتور ۴٫۰ لیتری V6 بنزینی با مصرف سوخت ۱۱٫۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر این خودرو نیز ارتقا یافته و قدرت ۲۰۷ کیلووات تولید می کند در حالی که گشتاور آن ۳۸۱ نیوتون متر باقی مانده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.