معرفی سریع‌ترین خودروی خورشیدی

معرفی سریع‌ترین خودروی خورشیدی

Immortus یک خودروی الکتریکی است که می‌تواند انرژی مورد نیاز خود را از طریق پانل های خورشیدی فتوولتائیک به مساحت ۷ متر مربع (۷۵فوت مربع) تامین نماید.

همچنین کاربران می‌توانند در صورت اضطرار باتری‌های آن را به وسیله برق شارژ نمایند. اما در زمانی که هوا آفتابی است، پانل‌های خورشیدی درونی می‌توانند به تنهایی سرعتی حدود ۶۰ کیلومتر در ساعت را برای مسافت‌های نامحدود برای کاربران مقدور سازند.

Immortus بر اساس تکنولوژی که برای ساخت خودروهای مسابقه‌ای بکار می‌رود و بر اساس پروژه‌ای که در Aurora Solar Car Team استرالیا انجام می‌گیرد ساخته شده است که می تواند با سایر شرکت‌های سازنده اتومبیل‌های خورشیدی نیز رقابت نماید.

از این رو وزن سبک و شکل Immortus به گونه‌ای طراحی شده است تا بتواند بیشترین برخورد را با بالاترین سطح آیرودینامیکی از جمله با استفاده از پوشش‌های لاستیک‌ها با نور خورشید داشته باشد.

بر خلاف سایر خودرو‌های خورشیدی، Immortus به نحوی طراحی شده است که به صورت عملی در جاده‌ها مورد استفاده قرار گیرد، سرعت ۱۰۰-۰ در ساعت کمتر از ۷ ثانیه می‌باشد و حداکثر سرعت آن نیز به بیش از ۱۵۰ کیلومتر در ساعت (۹۳ مایل در ساعت) می‌رسد.

این خودرو همچنین ظرفیت دو نفر را دارد که می‌تواند باری را که افراد روزانه با خود دارند نیز با خود حمل نماید.

انتظار شرکت EVX که یکی از شرکت‌های فعال در این زمینه است، این است که بتواند حدود ۱۰۰ دستگاه از این خودرو‌ها را با قیمت ۳۷۰۰۰۰ دلار آمریکا به فروش برساند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *