نسل جدید هیوندای جنسیس رونمایی شد + تصاویر

نسل جدید هیوندای جنسیس رونمایی شد + تصاویر

به گزارش مجله خودرو، زمانى که هیونداى درحال طراحى نسل اول جنسیس بود، کمتر کسى پیشبینى مى کرد که این خودرو بتواند طرفداران زیادى در سرتاسر جهان بدست آورد. در آن موقع بازار کلاس خودروهاى نیمه لوکس در دست بنز کلاس e و ب ام و سرى پنج بود و جنسیس بااینکه اساساً رقیب این دو خودرو محسوب نمى شود ولى تنوانست جایگاه خود را در بین این دو غول آلمانى بدست آورد. پس از چند سال با آمدن رقباى جدید شرقى مانند کادنزا و ماکسیما، هیونداى براى اینکه بازار را از دست ندهد باید نسل جدید را ارائه مى کرد. حال او در نمایشگاه سئول از نسل جدید جنسیسبا کلى امکانات جدید نسبت به نسل قبلى مانند سیستم هوشمند پارک، سیستم هشدار ترافیک، سیستم هشدار خروج از خط و ایربگ براى زانوها رونمایى کرد تا به همگان ثابت کند که هنوز قدرت خود را از دست نداده و حرف هایى براى گفتن دارد.

اولین نکته ى این خودرو طراحى آن است که بدلیل استفاده کمتر از خطوط تیز و شکننده نسبت به نسل قبل، کمى کم هیجان تر و در عوض لوکس تر شده است. نقطه قوت طراحى را باید جلوى خودرو بخصوص چراغ ها دانست که در درون آنها، لامپ هاى led و چراغ گرد و سه بعدى hid قرار گرفته شده اند. همچنین چراغ هاى عقب هم از تکنولوژى led بهره مى برند تا در کنار رینگ هایى با اندازه هاى ۱۷ تا ۱۹ اینچ، طراحى خودرو را بى نقص نشان دهند.

 براى این خودرو ۴ پیشرانه با اندازه هاى مختلف در نظر گرفته شده که ضعیف ترین آنها ۳ لیترى با توان ۲۵۷ اسب بخار، سقف سرعت ۲۳۰ و صفرتاصد ۸٫۶ ثانیه است. اگر از چنین اعداد و ارقامى خوشتان نیامد مى توانید مدل ۳٫۳ لیترى ۲۸۲ اسب بخارى با صفرتاصد ۷٫۲ ثانیه را انتخاب کنید و اگر بازهم ناراضى بودید قطعاً پیشرانه ۳٫۸ لیترى ۳۱۵ اسب بخارى با صفرتاصد ۶٫۵ ثانیه، شما را راضى مى کند. نسل قبلى جنسیس به علت وزن زیادش و درنتیجه کم چابکى و کندیش به صورت بى رحمانه اى زیر تیغ انتقاد بعضى از کارشناسان رفت.

اکنون هیونداى با استفاده از فولاد سبک وزن با مقاوت بالا، وزن این خودرو را به صورت محسوسى پایین آورده است. او براى پایان دادن به این انتقادها، پیشرانه عظیم ۵ لیتریش با توان ۴۲۵ اسب بخار را به عنوان چهارمین پیشرانه، درون این خودرو قرار داده تا با بوجود آوردن صفرتاصد ۵٫۴ ثانیه اى، نسل جمله ى ” جنسیس خودروى کُندى است” را براى همیشه منقرض کند. تمام مدل هاى این خودرو با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک به صورت دیفرنسیل عقب و دو دیفرانسیل عرضه مى شوند.

پیشبینى مى شود هیونداى از این خودرو به صورت رسمى در نمایشگاه دیترویت که ماه ژانویه برگزار مى شود، رونمایى کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *