نمایشگاه سبز شانگهای ۲۰۱۵

نمایشگاه سبز شانگهای ۲۰۱۵

در حالی که هنوز تعداد قابل توجهی از خلاقیت های عجیب چینی در این نمایشگاه حاضرند اما خودروسازان مطرح جهانی نیز پا به پای چینی ها به ارائه محصولات خود می پردازند. خودروهایی که تاکنون در بازار اروپا و آمریکا بوده اند حالا به بازار چین نیز رسیده اند.
دولت چین و برخی از شهرهای بزرگ این کشور به ترویج “خودرو با انرژی های جدید” می پردازند، خودروهایی با پیشرانه های برقی، هیبرید و سلوس سوختی هیدروژن، و این نفوذ سیاسی باعث شده تا خودروهایی خاص در لیست نمایشگاه شانگهای دیده شود.

در گشتی در نمایشگاه امسال شانگهای به خودروهای زیر برخواهیم خورد:
آئودی Prologue Allroad
ادامه دهنده نسل Prologue آئودی، یک خودرو مفهومی هیبرید است که با همان ویژگی های انتقال قدرت نسخه کوپه اش تولید شده است. در زیر بدنه این خودرو، یک توربوشارژ ۴ لیتری V8 به همراه یک موتور الکتریکی و یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک دیده می شود. ۷۲۴ اسب بخار قدرت همراه با توان حرکت ۳۳ مایل با باتری لیتیوم یونی اش از دیگر مشخصه های این خودرو است.

شورولت FNR
خودرویی متعلق به آینده با قابلیت رانندگی مستقل با موتور الکتریکی و سیستم شارژ خودکار بی سیم و طراحی فوق العاده. سنسورهای آن برد و رادار نصب شده بر روی سقف برای خاصیت خودرانی اتومبیل تعبیه شده است. این خودرو با هدف تولید انبوه ساخته نشده و در حال حاضر برای نمایش تأثیر رانندگی مستقل در طراحی خودروهای آینده ساخته شده است.

پژو ۳۰۸R هیبرید
این خودرو که براساس ۳۰۸ هاچ بک خودروساز فرانسوی ساخته شده است با قدرت ۵۰۰ اسب بخار شبیه به هاچ بک های شناخته شده نیست. این محصول هیبرید از یک موتور توربوشارژ ۱٫۴ لیتری ۴ سیلندر با گیربکس اتوماتیک شش سرعته و دو موتور الکتریکی ۳ کیلوواتی با باتری لیتیوم یونی بهره می گیرد.

فولکس واگن C کوپه GTE
جدیدترین محصول هیبرید فولکس واگن یک مفهومی با ظاهری لوکس است. کوپه ۴ در با سایز بزرگتر از نسخه کنونی CC از موتور بنزینی ۴ سیلندر توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک ۸ سرعته و موتور الکتریکی یکپارچه بهره می گیرد. این محصول ۲۴۱ اسب بخار قدرت ترکیبی تولید می کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *