وقتی خودروسازان دستِ پیش می گیرند!

وقتی خودروسازان دستِ پیش می گیرند!

به گزارش مجله خودرو، در همین راستا و از آنجا که همواره بایستی استثنایی وجود داشته باشد و برخی ها دنده عقب حرکت کنند، در خبرها می خوانیم:تقاضای افزایش قیمت خودروهای داخلی

در همین راستا احتمالات زیر مطرح می شود:

احتمال اول: خودروسازان مثل مجری برنامه “ویتامین ث”، یا کلا توی باغ نیستند و نمی دانند توافق ژنو ایجاد شده و یا نمی دانند توافق ژنو یعنی چه!
احتمال دوم: خودروسازان حالا که دیده اند همه اجناس در حال ارزان شدن هستند، دست پیش گرفته اند و خواستار گرانی خودرو شده اند، تا یکوقت کسی از آنها انتظار کاهش قیمت ها را نداشته باشد! (مشتری ها رو به مرگ گرفتن که به تب راضی بشن!)
***
با توجه به اینکه دقیقا همان روزی که خبر “تقاضای افزایش قیمت خودروهای داخلی” را خواندیم، خبری هم خوانده بودیم مبنی بر اینکه: “قیمت خودروهای وارداتی کاهش می یابد!” به نظر شما کدام گزینه صحیح است؟!
احتمال اول: گران شدن خودروهای داخلی فقط به دلار ربط دارد و ارزان شدنشان نه تنها به دلار و ریال، بلکه به هیچ چیز یا کسی ربط ندارد!
احتمال دوم: خب خودروهای وارداتی با دلار ساخته می شوند و خودروهای داخلی با ریال! اصلا هم ما یادمان نیست وقتی که دلار از هزار تومان شد ۳۰۰۰تومان، یکهو پراید ۸ میلیونی شد ۱۶ میلیون! و قیمتش ثانیه به ثانیه همگام با دلار بالا می رفت!
***
یک نکته اساسی: یکی ما را در جریان بگذارد! چطور است که وقتی سکه و دلار ثانیه به ثانیه گران می شدند، همگام با آنها گوشت و لبنیات و باقی اجناس هم گران می شدند، اما این روزها نه تنها نشانی از ارزانی اجناس نیست، بلکه حتی سرعت گران شدنشان هم کاهش نمی یابد! همین یکی دو روز پیش بانک مرکزی هم اعلام کرد تورم نقطه به نقطه مهر ۴۲ درصد شد!!

1617231_566

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *