چینی‌ها خودروسازان اروپایی را در ایران تهدید می‌کنند

چینی‌ها خودروسازان اروپایی را در ایران تهدید می‌کنند

به گزارش مجله خودرو، شهرام آزادی  اظهار کرد: در آینده خودروسازان اروپایی، ژاپنی و کره‌ای نمی‌توانند از نظر قیمت محصولات با خودروسازان چینی رقابت کنند.

وی با بیان این‌که این موضوع موجب می‌شود به تدریج سهم خودروهای چینی از بازار ایران افزایش یابد، خاطرنشان کرد: به همان نسبت نیز سهم بازار باقی خودروهای مونتاژی در ایران از جمله اروپایی کاهش خواهد یافت.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: به نظر می‌رسد خودروسازان اروپایی، کره‌ای و ژاپنی نخواهند توانست در رقابت قیمتی با خودروسازان چینی پیروز شوند و در نهایت بازار را به این شرکت‌ها واگذار خواهند کرد.

وی افزود: ‌البته خودروسازان چینی علاوه بر خودروسازان خارجی حاضر در ایران، خودروسازان داخلی را نیز تهدید می‌کنند زیرا ممکن است خودروهای با برند داخلی نیز نتوانند با این خودروها رقابت کنند.

آزادی با بیان این‌که برای پیشگیری از این وضعیت خودروسازان داخلی از هم‌اکنون باید به دنبال توسعه محصول با استفاده از برند داخلی باشند، تصریح کرد:‌ در غیر این صورت شرکت‌های چینی بازار ایران را به دست گرفته و خودروسازان داخلی نیز توان رقابت با آن‌ها را نخواهند داشت.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.