کاهش قیمت خودروهای وارداتی

کاهش  قیمت خودروهای وارداتی

کاظم محمدی نیکخواه افزود : هم اکنون قیمت برخی از خودروهای داخلی پلاک شده همانند اغلب خودروهای  دوگانه سوز در بازار ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان زیر قیمت مصوب کارخانه خرید و فروش می شوند.

وی تصریح کرد : البته فروش نقد و اقساط برخی از شرکت های خودروساز داخلی باعث بهبود اندک در شرایط بازار خودرو شده است.

وی همچنین به وضعیت بازار وارداتی ها و نگرانی جدی در بازار معاملات این خودروها پرداخت و اظهار داشت : بازار خودروهای وارداتی  و اغلب زیر ۱۰۰ میلیون تومان تا حدودی مناسب و از کمی مشتری برخوردار است اما اغلب خودروهای وارداتی بالای ۱۰۰ میلیون تومان اصلا شرایط خوبی نداسته و هیچ تحرک و خرید و فروشی در بازار این خودروها صورت نمی گیرد.

وی تاکید کرد : در شرایط فعلی و رکود حاکم بر بازار ، گاها قیمت برخی از خودروهای وارداتی تا حدود ۲۰ درصد زیر قیمت معامله می شود.

وی اظهار داشت : پیش بینی می شود ظرف یکی دو هفته آینده بازار خودرو شرایط بهتری یافته و کمی رونق به بازار بازگردد.

وی همچنین به بازار خودروهای چینی و تخفبفات بسیار این خودروها اشاره کرد و گفت : بسیاری از این شرکتها از ترس از دست دادن بازار ، هم اکنون این خودروها را با تخفیفات چند میلیونی و شرایط فروش ویژه به بازار عرضه کرده اند که این امر طبعا تا حدودی بر بازار داخلی ها تاثیر گذاشته است.

این فعال بازار خودرو خاطر نشان کرد : ورود مدل های جدید ظرف چند ماه اینده به بازار صاحبان خودروهای وارداتی را ناگزیر به فروش خودروهای مدل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به زیر قیمت نموده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *