کپی برداری از خارجی ها ممنوع/ با خودروساز شدن فاصله زیادی داریم

کپی برداری از خارجی ها ممنوع/ با خودروساز شدن فاصله زیادی داریم

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه ما مونتاژ کار خودرو هستیم اما خودروساز نیستیم ،افزود: برای اینکه خودروساز شویم باید راه هایی که خودروسازان بزرگ رفته اند را طی کنیم اما نباید از صفر شروع کنیم بلکه باید از تکنولوژی های این خودروسازان و ارتباط دوسویه، تبادل تکنولوژی و دانش فنی این شرکت ها در جهت حرکت به سمت خودروساز شدن استفاده کنیم.

سید محمد بیاتیان  با اشاره به حضور خودروسازان بزرگ دنیا در ایران به منظور شرکت در همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران تصریح کرد: حضور خودروسازان دنیا در ایران یک اتفاق بسیار خوب است و ارتباط با این شرکت های بزرگ خودروسازی برای صنعت خودروسازی کشور فرصت بسیار مغتنم و تاریخی خواهد بود.

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما مونتاژ کار خودرو هستیم اما خودروساز نیستیم افزود: برای اینکه خودروساز شویم باید راه هایی که خودروسازان بزرگ رفته اند را طی کنیم اما نباید از صفر شروع کنیم بلکه باید از تکنولوژی های این خودروسازان و ارتباط دوسویه، تبادل تکنولوژی و دانش فنی این شرکت ها در جهت حرکت به سمت خودروساز شدن استفاده کنیم.

وی ادامه داد: ضمن اینکه مدیران صنعت خودروسازی کشور نباید از فرصت به وجود آمده به این بسنده کنند که محصولات شرکت های بزرگ خودروسازی را خریداری و از آنها کپی برداری کنند؛ باید به نوعی از این فرصت استفاده کرد و به سمت خودروساز شدن و جدا شدن از کپی کاری حرکت کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به دستاورد حضور خودروسازان بزرگ دنیا در ایران گفت: بحث عبور از تحریم ها با این نشست های چند جانبه، دعوت از خودروسازان دنیا و نشان دادن فضای اجتماعی، تولید و صنعت ایران به مدیران شرکت های خودروسازی دنیا می تواند تاثیر گذار باشد اما می توان بخش زیادی از تحریم های غیر عادلانه ای که در صنعت خودرو علیه ایران طراحی شده را دور زد ضمن اینکه می توان مدیران این شرکت ها را به سرمایه گذاری در کشور برای تولید قطعاتی که مورد نیاز کشور است ترغیب کرد که دیگر نیازمند واردات قطعه و مواد اولیه نباشیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پایان یادآور شد: خودروسازان بزرگ دنیا می توانند با سرمایه گذاری در ایران نسبت به تولید خودرو با برند تولید خود یا برند کشور ایران اقدام کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *