گواهی نامه رانندگی در انگلستان

گواهی نامه رانندگی در انگلستان

برای راندن هر گونه وسیله نقلیه در هر نوع جاده در بریتانیا شما باید یک گواهی نامه معتبر داشته باشید که می تواند یکی از موارد زیر باشد :

 

گواهی نامه کامل رانندگی بریتانیا . که با گذراندن تست رانندگی ( تئوری و عملی ) قابل حصول است .

 

گواهی نامه موقت رانندگی . این گواهینامه برای کسانی است که تحت تعلیم رانندگی هستند و باید توسط یک راننده با حداقل ۳ سال تجربه رانندگی و با سن بالاتر از ۲۱ سال همراهی شوند. در واقع شما باید با نصب علامت Lکه در اکثر گاراژها یا فروشگاههای لوازم ماشین یافت میشود، در جلو و عقب ماشبن نشان دهید که تحت تعلیم هستید.

 

گواهینامه بین المللی یا گواهینامه رانندگی از کشور متبوع خودتان. دارندگان این گواهینامه میتوانند تا زمان اعتبار گواهی نامه که معمولا” یک سال است دربریتانیا از آن استفاده کنند و قبل از اتمام این ۱۲ ماه باید اقدام به گرفتن گواهینامه بریتانیا بنمایند.

 

موتور سوارها: یک تست تعلیم پایه اجباری به مدت ۲ هفته وجود دارد که قبل از کسب آن اجازه ندارید در جاده ها رانندگی کنید. در طول انجام تست مدرکی در نظر گرفته شده که با نصب علامتL روی موتور می توانید موتور سواری کنید.

 

اگر وسیله شما دارای موتور با سایز بیش ازCC 125 است باید یک تست دو قسمتی بگذرانید که قسمت اول آن در طول یک سال از تاریخ گرفتن مدرک اجباری خواهد بود. موتور سیکلت های با نصب علامت L اجازه حمل هیچ مسافری را ندارند. اطلاعات بیشتر و فرم درخواست در دفاتر پستی بزرگ موجود است.

 

چند نکته 

حرکت وسائل نقلیه از سمت چپ می باشد و دقت و توجه به این موضوع و استفاده از محل مخصوص عابر پیاده موجب کاهش خطر تصادف خواهد شد.

در صورتی که تصمیم به خرید ماشین دارید پس از استقرار و آشنایی با نحوه رانندگی اقدام به دریافت گواهینامه انگلیسی نمایید. یکی از منافع آن کاهش نرخ بیمه ماشین که اجباری است می باشد. برای خرید اتومبیل حتما” با دانشجویان قدیمی مشورت نمایید.

 

مدرک معاینه فنی

وسایل نقلیه با عمر بیش از سه سال باید هر سال توسط مراکز مجاز معاینه فنی شوند تا از صحت آن اطمینان حاصل شود. به این معاینه M.O.T. گفته می شود.

(تست حدود ۳۵ پوند هزینه دارد) اکثر گاراژها این تست را انجام داده و گواهی مربوطه را صادر می کنند.

 

بیمه

علاوه بر گواهی نامه رانندگی، طبق قانون تمام رانندگان در بریتانیا باید بیمه داشته باشند. (بیمه شخص ثالث اجباری است) و معمولا مالکین ار بیمه های تکمیلی دیگر نظیر آتش سوزی ، دزدی خودرو و همچنین بیمه بدنه نیز استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.