۱۰ مسابقه مرگبار رانندگی در جهان + تصاویر

۱۰ مسابقه مرگبار رانندگی در جهان + تصاویر

از همان ابتدایی که خودرو اختراع شده است مسابقات اتومبیل رانی نیز بوده اند و افراد با خودروهای خودشان به مسابقه با یکدیگر پرداخته اند. این مسابقات تلفات زیادی نیز در طول این سال ها برجای گذاشته است.


یکی از بزرگترین مسابقات موتورسواری هر ساله در جزیره کوچکی در ساحل انگلستان برگزار می شود که نزدیک به ۱۰۰ سال قدمت دارد.  این مسابقات که بانام تی تی شناخته می شوند ۴ روز طول می کشد که در آن شرکت کننده ها در بخش سرعت و زمان به رقابت می پردازند. این مسابقات در خیابان های این جزیره انجام می شود به همین علت امنیتی که پیست ها دارند در ان دیده نمی شود. از سال ۱۹۰۷ تا به امروز نزدیک به ۲۳۰ شرکت کننده جان خودشان را در حین مسابقه از دست داده اند. این تعداد جدا از مجروحین و کشته شدگانی است که در میان تماشاچیان حضور داشتند.

** مسابقات ایندای ۵۰۰

این مسابقات هر ساله در ماه می در پیست “ایندیاناپلیس” برگزار می شود. این سری مسابقات فرمول یک را می توان معروف ترین مسابقه رانندگی سرعت در دنیا دانست چرا که هر ساله افراد زیادی را به خود جذب می کند. ایندای ۵۰۰ به غیر از جذابیت های سرعت هر ساله راننده و تماشاچیانی را نیز به کام مرگ می کشاند. از سال ۱۹۱۱ که اولین تصادف در این پیست رخ داد تا به امروز نزدیک به ۴۰ راننده جان خودشان را از دست داده اند. در یک نمونه عجیب در سال ۱۹۳۱ پسر بچه ای که خارج از پیست در حالی بازی بود به خاطر سقوط لاستیک روی سرش جانش را از دست داده بود. این لاستیک پس از تصادفی که در مسابقه رخ داد از پیست خارج شده بود.
 
** موتودرام

در دهه ۱۹۳۰ میلادی مسابقاتی عجیب در پیست “موتودرام” آمریکا برگزار می شد که شباهت های خاصی با ناسکار امروزی داشت. در این مسابقات شرکت کننده ها با موتور یا خودروهایی که ارتقا یافته بودند به بالاترین حد سرعت خود می رسیدند اما با توجه به اینکه خودروهای آن زمان ایمنی لازم را نداشتند به راحتی از کنترل خارج شده و حادثه می آفریدند. مردم در آن سال ها این مسابقات را با نام “قاتل رانندگان” می شناختند. تنها در یکی از حادثه های این پیست ۴ کودک از میان تماشاچیان به همراه راننده کشته شدند و نزدیک به ۱۰ نفر هم به شدت زخمی شدند.

** ماکائو جی پی

چینی ها هر ساله یکی از رقابت های موتور سواری را در ماه نوامبر برگزار می کنند. در این سری مسابقات که در ماکائو برگزار می شود خودروهای فرمول ۳ نیز شرکت می کنند. تمامی شرکت کننده ها در ماکائو از سرعت های بالای ۲۰۰ کیلومتر برساعت صحبت می کنند و این درحالی است که پیست از مناطق خیابانی نیز تشکیل شده است و پیچ های خطرناک فراوانی در آن دیده می شود. از سال ۱۹۶۷ که اولین تصادف در این پیست رخ داد تا به امروز نزدیک به ۵۰ راننده جان خودشان را در پیچ های خطرناک آن از دست داده اند.

** مسابقات از پاریس تا مادرید

یکی از قدیمی ترین و همچنین خطرناک ترین مسابقات اتومبیل رانی در طول تاریخ مسابقاتی بوده است که در سال های ۱۹۰۳ تا سال ۱۹۱۴ درمسیر میان پاریس تا مادرید برگزار می شد. در این مسابقات ۲۷۵ خودرو شرکت می کردند. این مسابقات به خاطر نبود امکانات و ایمنی در خودروها بسیار خطرناک بود. یکی از اصلی ترین مشکلات این مسابقه جمعیت بسیار زیاد افراد مشتاق بود که گاهی از میان آن ها کسی کشته  هم میشد. واژگون شدن و خارج شدن از مسیر یکی از عوامل مهم کشته شدن افراد در این مسابقات بود.

** مسابقات چندهزار مایلی

این مسابقات بعد از بسته شدن مسابقات پاریس تا مادرید توسط شرکت پورشه، الفارومئو و فراری آغاز شد. در آن زمان خودروهای بسیار سریع شده بودند اما راننده ها همچنان در سطح بسیار پایینی بودند. این مسابقه از برشا تا رم برگزار می شد اما تصادفات وحشتناکی که در آن رخ داد باعث شد که حتی یکی از خون خوارترین انسان های دنیا “بنیتو موسولینی” به سطوح اید و آن را ممنوع کند. البته سال های بعد از ان همچنان این مسابقه با نام های مختلف در خیابان های شهر برگزار می شد و هر بار تلفات زیادی برجا می گذاشت. این مسابقه در سال ۱۹۵۷ به خاطر یک تصادف بسیار سخت و کشته شدن نزدیک به ۱۲ نفر بسته شد.

** مسابقات باجا ۱۰۰۰

یکی از اولین مسابقات خارج از جاده ای که در دنیا برگزار شده است باجا ۱۰۰۰ نام دارد و در منطقه باجا در جنوب کالیفرنیا برگزار می شود. این مسابقات هر ساله جان انسان های زیادی را گرفته است و تصادف های بسیاری در آن رخ می دهد. از جمله مهمترین اتفاقات سقوط و یا افتادن در چاله های عمیقی که در آن منطقه وجود داشت بود. این مسابقات همچنین محلی برای خلافکاران است تا بتوانند از این مسابقات استفاده و به فروش مواد مخدر بپردازند.

** مسابقات نوربررینگ

یکی از مرگبارترین مسابقاتی که تا به حال برگزار شده است مسابقات پیست نوربررینگ در آلمان است. این مسابقات که برای خودروهای فرمول ۱ برگزار می شود از سال ۱۹۲۷ کار خودش را آغاز کرد و  طی ۱۵ سال ابتدایی جان ۵ راننده فرمول یک را گرفت. پس از ان این پیست چندین بار مورد بازرسی قرار گرفت و هر بار میزان خطرناکی آن به یک اندازه بود. تا سال ۱۹۷۰ نزدیک به ۲۵ راننده فرمول ۱ جان خودشان را در این مسابقات از دست دادندو به مرور تعداد مسابقات در آن کاهش یافت. این پیست به عنوان خطرناکترین پیست دنیا نیز شناخته می شود.

** مسابقات ۲۴ ساعته

یکی از قدیمی ترین و همچنین سخت ترین مسابقات ماشین سواری در دنیا که ۹۰ سال سن دارد مسابقات ۲۴ ساعته فرانسه است. این مسابقات هر ساله در ماه ژوئن برگزار می شود و در آن نه تنها خودروها بلکه راننده های نیز از نظر استفامت و توانایی محک می خورند. این مسابقات با خودروهای بسیار قوی برگزار می شود و بسیاری از خودروهایی که در آن شرکت دارند با سرعت های سرسام آوری حرکت می کنند و همین می تواند دلیلی بر خطرناک بودن این مسابقه باشد. در طی سال هایی که این مسابقه در حال برگزاری است ۳۴ راننده جان خودشان را از دست داده اند.

** رالی داکار

شاید هیچ مسابقه ای را نتوان به اندازه رالی داکار معروف و مشهور دانست تقریبا تمام افرادی که تلویزیون نگاه می کنند حداقل یکبار اسم این مسابقه را شنیده اند. رالی داکار در حالی بسیار مشهور است که بسیار مرگبار نیز هست و هر ساله حداقل سه نفر جان خودشان را در این مسابقات از دست می دهند. تا به حال بیش از ۵۰ نفر جان خودشان را در این مسابقه انجام داده اند و افراد بسیار زیادی نیز در صحرا گم شده و تا پای مرگ پیش رفته اند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *