iMove پروژه نیمه تمام استیو جابز

iMove پروژه نیمه تمام استیو جابز

اخیراً یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت اپل – از بزرگ‌ترین تولید کننده محصولات رایانه‌ای در جهان – گفته که استیو جابز قصد داشته تا خودرویی ویژه را با نام iMove طراحی و تولید کند که می‌توانسته نقطه عطفی در تاریخچه تولید اتومبیل در جهان به حساب آید.

پروژه نا تمام استیو جابز ماشین شرکت اپل ماشین ساخت اپل ماشین استیو جابز خودرو اپل استیو جابز ,iMove پروژه نیمه تمام استیو جابز ,mshin mag

 

استیو جابز که سال گذشته بر اثر سرطان جان به جان آفرین تسلیم کرد، هیچ طرح اولیه‌ای از این خودرو را بر جای نگذاشته اما پیش بینی می‌شود این خودرو، وسیله نقلیه بوده باشد که به آینده تعلق داشته و با توجه به خصوصیات محصولاتی که اپل می‌سازد، اجزای خلاقانه‌ی زیادی در آن بکارگرفته شده باشد.

از سوی دیگر به تازگی لیویو تودوران، یکی از طراح بنام خودرو که ایتالیایی تبار است با توجه به شایعات موجود و شناختی که نسبت به افکار استیو بزرگ دارد، دست به طراحی خودروی کانسپت iMove به صورت شماتیک زده است. که می‌توانید برخی از تصاویر مربوط به این طرح‌های اولیه را در همین مقاله ملاحظه فرمایید.

iMove خودرویی الکتریکی است که پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ به بازار مصرف عرضه شود. کارشناسان معتقدند با حضور چنین خودرویی در بازار شاهد بروز طوفانی تمام عیار در صنعت خودروسازی جهان خواهیم بود. آنطور که از قراین و شواهد برمی آید این اتومبیل علمی – تخیلی احتمالاً دارای خصوصیات جذابی چون بدنه یکپارچه از جنس آلومینیوم خواهد بود و به جای قلبیرک فرمان از پنل های لمسی بهره خواهد گرفت.

 

پروژه نا تمام استیو جابز ماشین شرکت اپل ماشین ساخت اپل ماشین استیو جابز خودرو اپل استیو جابز ,iMove پروژه نیمه تمام استیو جابز ,mshin mag

از این گذشته سطح خارجی iMove از مواد شفاف پوشیده خواهد بود و راننده بیش از آنکه حس رانندگی در اتومبیل را داشته باشد، تجربه راندن دوچرخه را لمس خواهد کرد. گفتنی است که این خودرو می‌تواند گنجایش سه نفر سرنشین را داشته باشد و با این ظرفیت نقلی‌اش برای جوانان و زوج‌های جوان خودرویی ایده آل به حساب می‌آید.

یکی دیگر از جنبه‌های قابل توجه این خودرو اینکه راننده می‌تواند با توجه به سلیقه و نیازش، تجهیزات داخلی آن را شخصی سازی نماید. از دیگر خصوصیات کلیدی این اتومبیل می‌توان به سازگاری کامل با محیط زیست و عدم انتشار گازهای گلخانه‌ای اشاره کرد؛ که از ضروریات و ملزومات اساسی برای زندگی در دنیای آینده خواهد بود.

به نظر شما دوستان و همکاران استیو جابز می‌توانند آخرین رویای او را رنگ واقعیت بزنند یا اینکه همه‌مان باید به از دست دادن چنین طراح و مدیر موفقی قبطه بخوریم.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *