MVM زیر ۳۰ میلیون تومان شد

MVM زیر ۳۰ میلیون تومان شد

این محصول که در حقیقت نسل جدید خودرو ام وی ام ۱۱۰ نام آشنای ما ایرانیان است در نسخه الکتریکی با نام QQ EV شناخته می شود . شرکت مدیران خودرو علاوه بر این مدل عرضه مدل بنزینی را نیز در دستور کار قرار داده است که پیش تر در تبلیغات این شرکت برای نمایشگاه شیراز از آن با عنوان خودرو زیر ۳۰ میلیون تومانی جدید ام وی ام یاد می شد.

۲۰۰ کیلومتر با یک شارژ
QQ جدید در نسخه الکتریکی از مجموعه باتری به ظرفیت ۲۲٫۳ کیلووات در مجموع بهره می برد که با کمک موتور الکتریکی توان دائمی ۵۶ اسب بخار را در اختیار قوای محرکه این خودرو قرار می دهد و گشتاور آن رقم ۱۵۰ نیوتون متر است که در مقایسه با خودرویی مانند سمند نیز عدد به مراتب بالاتری است و موجب کشش و شتاب اولیه بی نظیر این خودرو ۱٫۱ تنی خواهد شد . این خودرو در جلو از ترمزهای دیسکی و در عقب از ترمزهای کاسه ای بهره می برد . حداکثر سرعت آن در مدل الکتریکی ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است و با شارژ کامل به گفته شرکت چری ، ۲۰۰ کیلومتر را طی می کند.شارژ معمولی باتری های QQ جدید با برق شهری به حدود ۸ تا ۱۰ ساعت زمان نیاز دارد. سیستم فرمان این خودرو همانند عملکرد کلی بخش فنی از نوع الکتریکی EPS است و در بخش ایمنی ضمن بهره گیری از ۲ کیسه هوا در جلو به تکنولوژی های ABS و EBD نیز مجهز است.

قدرت ام وی ام ۴ سیلندر در جان QQ جدید با سه سیلندر !
QQ جدید ضمن بهره گیری از طراحی به مراتب جذاب تر در مقایسه با ام وی ام ۱۱۰ ، از پیشرانه اقتصادی با راندمان بهتر بهره می برد . پیشرانه ۱ لیتری این خودرو توان تولید حداکثر قدرت ۶۸ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۹۳ اسب بخار را داراست که در مقایسه با ام وی ام ۱۱۰ موجود در بازار ایران رقمی معادل قدرت موتور ۱٫۱ لیتری ۱۶ سوپاپ این خودرو است و حتی گشتاور آن ۳ نیوتون متر نسبت به ام وی ام ۱۱۰، ۴ سیلندر افزایش پیدا کرده است . QQ جدید از نظر ابعاد در طول ۱ سانتیمتر و در عرض حدود ۱۰ سانتیمتر بزرگ تر از ام وی ام ۱۱۰ است اما ارتفاعی مشابه این خودرو در مدل ۴ سیلندر دارد . وزن خالص این مدل بنزینی حدود ۲۰۰ کیلوگرم از مدل الکتریکی سبک تر است و همانند مدل الکتریکی در جلو از ترمز دیسکی و در عقب از ترمز کاسه ای بهره می برد . ترمز ABS و EBD نیز به صورت استاندارد روی این خودرو نصب شده است.

قیمت و جایگاه در بازار :
مدیران خودرو مجددا با عرضه خودرویی در کلاس هاچ بک های کوچک شهری و با قیمتی کمتر از ۳۰ میلیون تومان به دنبال گسترش سهم از بازار خودرو ایران است.QQ جدید در مدل الکتریکی قیمتی حدود ۱۶۰ هزار یوآن (معادل ۸۰ میلیون تومان با احتساب میانگین قیمت هر یوآن ۵۰۰ تومان) دارد که با محاسبه تخفیفات تشویقی قیمت آن به حدود ۶۰ هزار یوآن ( حدود ۳۰ میلیون تومان) می رسد که شرکت مدیران خودرو در این زمینه هنوز قیمتی برای مدل الکتریکی QQ در بازار ایران اعلام نکرده است . مدل بنزینی نیز همانگونه از قبل اعلام شده بود قیمتی کمتر از ۳۰ میلیون تومان خواهد داشت اما رقم دقیق قیمت این مدل هنوز مشخص نیست .

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *