DNA طراحی خودروهای پورشه

DNA طراحی خودروهای پورشه

طراحی خودروهای پورشه، چیزی بیشتر از یک نگاه نمادین می‌باشد. این خودروهای افسانه ای، در زیر ظاهر ساده و کلاسیک خود، الگوهایی را بکار گرفته‌اند که تبدیل به ژنتیک و DNA همه مدل‌های پورشه شده و علاوه بر ایجاد ترکیبی هماهنگ از فرزندان یک خانواده، شالوده دینامیکی و آئرودینامیکی و زیبایی‌شناسی منحصربه‌فردی را خلق می‌کنند.

شاید با دیدن هر خودروی جدیدی یا قدیم پورشه فکر کنید که این هم کپی و تکراری دیگر از محصولات پورشه است. برای یک فرد ناآشنا به خودرو، این موضوع می‌تواند خسته‌کننده باشد. اما در عین اشتراکات طراحی، حفظ اصول و ویژگی‌های بارز و برجسته و افزودن کمی چاشنی سرگرم‌کننده در طراحی هر خودرو، استعداد بالای پورشه را نشان می‌دهد. به همین دلیل است که پورشه همچنان یک مجسمه هنری زیبا به نظر می‌رسد و همچنان جوایز طراحی را به خود اختصاص می‌دهد.

از پورشه کیمن گرفته تا ۹۱۸ و حتی خودروهای شاسی‌بلند کاین و ماکان این الگوها را رعایت می‌کنند. چراغ‌های جلوی گرد، قسمت جلوی نسبتاً کشیده، سقف شیب‌دار، و قسمت عقب کوتاه اولین چیزهایی است که به نظر می‌رسد. اما با دقت بیشتر گلگیرهای برجسته جلو و سطح شیب دار کاپوت، انحنای قسمت جلوی خودرو، فرم قطره مانند سقف چه از نمای پهلو و چه از نمای بالا، اتصال ستون عقب به گلگیر و پهنای واضح گلگیرهای عقب در همه مدل‌ها رعایت شده است و البته همگی از مدل جاودانه ۹۱۱ برگرفته شده‌اند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.